Druk i oprawa książek

Wydanie własnej książki to wyjątkowe wydarzenie dla każdego autora. Dzisiaj, dzięki rozwojowi technologii, umożliwiającej tani druk cyfrowy książek jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Mimo wszystko debiutanci wciąż mogą napotkać trudności, skutecznie zniechęcające do realizacji swoich marzeń. Dlatego pomagamy nie tylko w druku, lecz oferujemy także przygotowanie książki go wydruku – pomagamy na każdym etapie jej powstawania. Sprawdź, czym się cechuje nasza oferta.

Dzięki współpracy z kilkoma sprawdzonymi drukarniami jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne i terminowe wydanie Twojej książki – niezależnie od nakładu, rodzaju oprawy, czy gramatury papieru. Dzięki współpracy z licznymi podmiotami proponowana przez nas cena zazwyczaj należy do najatrakcyjniejszych na polskim rynku. Pomimo tego uzyskiwane książki są bardzo dobre jakościowo, schludne i atrakcyjne wizualnie. Zawsze robią dobre wrażenie na zamawiającym i odbiorcach jego twórczości.

Duży wpływ na efekt ma również oprawa książki – ale to Ty będziesz decydować, jak finalnie ma wyglądać. W naszej ofercie znajdują różne typy oprawy, które można dostosować do swoich wymagań i charakteru publikacji.

Album Zapraszamy do Torunia

Przygotowanie książek do druku

Ukończenie pisania książki i zapisanie jej treści w jednym z powszechnie wykorzystywanych edytorów tekstu nie oznacza, że jest ona gotowa do druku. To co prawda bardzo istotny, lecz dopiero pierwszy krok na drodze do wydania własnej pozycji. Czeka Cię jeszcze wykonanie korekty, przygotowanie całego tak zwanego DTP, czyli składu i łamania książki, a nawet usunięcie z końców wierszy spójników. W międzyczasie trzeba podjąć decyzje dotyczące wyboru formatu, typu oprawy, umiejscowienia ilustracji czy ustalić nakład książki.

Na szczęście nie musisz przez to przechodzić sam. Jesteśmy po to, by Ci pomóc – niezależnie czy jesteś doświadczonym twórcą, czy nowicjuszem poprowadzimy cię przez cały proces i ewentualnie podpowiemy, co można by zoptymalizować. Nie musisz być specjalistą od składu, by wydać książkę – z naszą pomocą przyjdzie Ci to łatwiej, niż myślisz.

Wykorzystujemy różne gramatury papieru

Wystarczy otworzyć kilka dowolnych książek, by przekonać się, że różnej jakości papier istotnie wpływa na wrażenia z obcowania z publikacją. Różnice są zarówno w zakresie gramatury, wolumenu (inaczej spulchnienia, czyli ilorazu grubości strony i gramatury), wykorzystywanego surowca, czy stopnia białości papieru.

W przypadku prostych książek, z niewielką ilością ilustracji standardowa gramatura to 60-80 g/m2, z niewielką ilością drewna, o wysokiej nieprzezroczystości. Bogatsze w ilustracje publikacje wymagają lepszego jakościowo papieru – o gramaturze w zakresie 80-120 g/m2, zaklejonego papieru i wolumenu w zakresie 1,5 – 1,8. Z kolei planując wzbogacenie publikacji o wielobarwne ilustracje, które będą pięknie uzupełniały treść, powinniśmy sięgnąć po najwyższej jakości papiery – co najmniej 100 g/m2, bardzo gładkie, wykonane z włókien celulozy, o wolumenie 1,1 do 1,4.

Wszystkie te gatunki i o wiele więcej (również papiery powlekane i niepowlekane) znajdują się w naszej ofercie, dzięki czemu możemy idealnie dopasować uzyskane rezultaty do wymagań klientów. W razie wątpliwości i kłopotów z określeniem wymagań zawsze służymy pomocą.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Różne typy oprawy

Choć typ oprawy jest dość słabo widoczny w gotowej książce, ma istotny wpływ na jej trwałość i wrażenia z jej użytkowania. Nie ma jednego typu oprawy, który pasuje do każdego rodzaju publikacji, dlatego oferujemy szereg różnych rozwiązań, między którymi możesz wybierać, decydując się na wydruk książki, wśród nich są:

Szyte drutem

Inaczej nazywana oprawą zeszytową z racji najczęstszego zastosowania właśnie w zeszytach. Do łączenia kartek wykorzystywany jest drut, który wykorzystywany jest szczególnie do oprawiania cieńszych książek o grubości do kilkudziesięciu kartek. W związku z tą technologią ilość stron musi być podzielna przez 4. Jest to najtańszy, ale również najmniej trwały rodzaj oprawy.

Oprawy miękkie klejone (pur)

To najchętniej wybierany rodzaj opraw. Wymaga elastycznej okładki papierowej i może być stosowana do oprawiania książek o co najmniej kilkudziesięciu stronach. Najnowsza technologia PUR zakłada wykorzystanie kleju poliuretanowego, charakteryzującego się wysoką elastycznością. Tak oprawiona książka łatwo się otwiera i pozwala na stosowanie relatywnie grubych okładek.

Oprawy szyte nićmi

Wykorzystywana głównie przy druku książek naukowych, przewodników i katalogów. To klasyczny rodzaj oprawy, niegdyś będący standardem, dziś zastępowany głównie przez oprawy klejone. Sprawdza się w przypadku intensywnie eksploatowanych publikacji, pozwalając im zachować trwałość przez lata.

Oprawy twarde

To najdroższy i najtrwalszy rodzaj oprawy. Zapewnia wyjątkowy wygląd książce i jest najbardziej funkcjonalny. Tak wykończone książki są ciężkie, ale również nieporównywanie trwalsze od pozostałych. Wykorzystywany głównie w limitowanych edycjach, encyklopediach i szczególnie eleganckich pozycjach.

Oprawy spiralne

Najchętniej wykorzystywana jest przy sporządzaniu dokumentacji technicznej, katalogach i innych pozycjach, wymagających szybkiego i bezproblemowego dostępu o dowolnej strony. Książka nie posiada grzbietu, co jest bardzo wygodne w użyciu.

Album Atrakcje Turystyczne Województwa Pomorskiego
Jadzia Gotuje i Inspiruje

Duże i małe nakłady druku

Nasza oferta jest dopasowana do Twoich potrzeb – niezależnie czy interesuje cię niskonakładowy druk książek, czy chcesz wydać publikację liczoną w tysiącach egzemplarzy. Stosując cyfrowy niskonakładowy druk współpracująca z nami drukarnia książek może wydrukować nawet jeden egzemplarz – byś mógł upewnić się, że dokładnie tego potrzebujesz. Interesuje cię masowy druk książek – korzystając z druku offsetowego zaoferujemy ci naprawdę dobrą cenę i satysfakcjonującą jakość.

Tanio, szybko i profesjonalnie

Druk książek na zamówienie nie może być prostszy! Nie tylko oprawimy i wydrukujemy twoją pozycję, ale pomożemy ci na każdym etapie – tak, aby wydanie książki okazało się sukcesem. Z pewnością zainteresuje cię również nasz cennik – przekonasz się, dlaczego warto powierzyć druk właśnie nam.

Zadzwoń do nas: tel. 601 664 042

Masz pytania związane z naszymi produktami i innymi tematami?