Makiety produktów

Home/Makiety produktów

Niemalże w każdym projekcie produktu cyfrowego jest wiele faz, przez które należy przebrnąć, by móc zobaczyć efekt końcowy, które spełni oczekiwania potencjalnego Klienta. Najczęściej wykorzystywane są do tego makiety produktów. Czym są? Sprawdź!

Czym jest makieta produktów?

W fachowym języku makiety czy modele produktów znane są pod pojęciem mock-up. Mogą one dotyczyć wizualizacji opakowań, ubrań, logo, broszur, ulotek, wizytówek, kalendarzy czy stron internetowych. Model produktu to nic innego jak wizualizacja 3D, która nadaje się do nałożenia grafiki. W przypadku banerów reklamowych, katalogów czy opakowań, możliwości są niemalże nieskończone. Stworzenie mock-upu pozwala zobrazować wygląd końcowy produktu. Model taki jest w stanie pokazać Klientowi efekt naszej pracy i analizę, celem naniesienie poprawek czy modyfikacji.
Decydując się na mock-up otrzymamy prezentację tego, jak broszura czy okładka będzie wyglądała tuż po wydrukowaniu. Po zapoznaniu się z makietą, Klienta będzie wiedział czego się spodziewać w dniu dostarczenia finalnego produktu w jego ręce.

Dlaczego warto zdecydować się na makietę produktu?

Dzięki wykonanym w firmie makietom lub modelom produktu, Klient może podjąć trafną decyzję wizualną. Wówczas bierze pod uwagę schemat kolorów, styl czy typografię. Takie rozwiązanie pomaga w zrozumieniu tego, jak w rzeczywistości będzie wyglądała np. ulotka czy wizytówka. Ponadto daje to możliwość spojrzenia krytycznym okien na pierwotny zamysł i prowadzenie ewentualnych usprawnień.

Makieta to rozwiązanie, które pomaga uchronić Klientów przed kosztownymi poprawkami, a osobę wykonującą projekt przed budowaniem całego produktu od podstaw. Wspomniany mock-up to statyczny, wizualny sposób na przedstawienie produktu, np. strony internetowej, portalu czy nawet aplikacji. Najczęściej makiety powstają za pomocą różnych narzędzi graficznych. Prototypowanie więc pozwala na zaoszczędzenie finansów i czasu, dlatego możemy wdrożyć rozwiązanie, którego błędu wychwycone zostały już w fazie testowania prototypu.