Kalendarze ścienne

Kalendarze ścienne poza oczywistą funkcją, jaką jest wskazywanie daty, przypadających w danym dniu imienin, świąt i innych informacji są traktowane jako uznany nośnik reklamowy. Przedsiębiorstwa, organizacje, stowarzyszenia drukują je z informacjami o swojej działalności i ofercie, by potem rozdawać je swoim klientom i kontrahentom. Coraz częściej również osoby prywatne decydują się na wydrukowanie własnego kalendarza ściennego.

Kalendarze  ścienne z własnym nadrukiem

Nasza firma oferuje możliwość przygotowania i wydrukowania kalendarzy z własnym nadrukiem. Dotyczy to firm jak i osób prywatnych. Możemy wykonać je według projektu klienta, bądź można zlecić wykonanie projektu naszym grafikom. Podobnie w przypadku samego kalendarza ściennego, można wybrać gotowy projekt z naszej oferty, bądź zlecić wykonanie go według własnego pomysłu. Może to być kalendarz reklamujący firmę jak i z własnymi zdjęciami. Bardzo ciekawą propozycją na prezent świąteczny może być egzemplarz z własnymi zdjęciami dzieci bądź całej rodziny, który będzie można sprezentować najbliższym z okazji nadchodzących świąt.

Rodzaje kalendarzy ściennych

Kalendarz wiszący cały rok w biurze czy domu jest świetnym narzędziem promowania marki firmy wśród klientów. Dlatego nasza oferta jest bardzo szeroka. Mamy modele planszowe, z jedną planszą lub wieloplanszowe. Z kalendarium jednodzielnym, trójdzielnym lub czterodzielnym. Modele kwadratowe, a także tradycyjne zdzieraki. Można kupić je z gotową szatą graficzną, spersonalizować istniejące wzory albo zamówić całkowicie autorski projekt.

Kalendarze jednodzielne, trójdzielne, czterodzielne

Bardzo popularne w ostatnich latach wśród kalendarzy ściennych są te jednodzielne i wielodzielne. Kalendarz z jednodzielnym 12-kartkowym kalendarium, ma na każdej karcie nadrukowane trzy miesiące. Aktualny miesiąc zajmujący większość kartki oraz mniejsze nadruki z miesiącem minionym i przyszłym. Ruchoma ramka pozwala na zaznaczenie bieżącej daty. Model ten posiada dużą powierzchnię do nadruku, nad kalendarium i mniejszą pod kartkami. Daje to klientowi wiele możliwości wykonania projektu reklamowego.

Kalendarz trójdzielny i czterodzielny posiadają osobne kalendaria, na miesiąc aktualny, miniony i przyszły. Każde kalendarium jest 12-kartkowe. Kartki są wyrywane, klejone lub mocowane na spirali. Posiada również miejsce, na którym można zlecić indywidualny nadruk.

Kalendarze ścienne wieloplanszowe

Kalendarze planszowe to już klasyka. Mamy w ofercie jednoplanszowe, gdzie na jednej planszy znajduje się całe kalendarium roczne oraz wieloplanszowe. Te ostatnie dają bardzo duże możliwości indywidualnego zaprojektowania. Kalendarz taki składa się z 7 dwustronnych lub 12 jednostronnych plansz, w najpopularniejszych formatach A3 lub B2.

Możliwe jest też wykonanie na zamówienie nietypowej ilości plansz. Na każdej planszy można w dowolny sposób rozplanować kalendarium wraz z treścią własną np. ze zdjęciami sprzedawanych produktów czy ofertą usług realizowanych prze firmę. Plansze są montowane na spirali ze specjalną zawieszką.

Kalendarze zdzieraki i kwadratowe

Interesująca propozycją są kalendarze kwadratowe, o wymiarach 30×30 cm, które po rozłożeniu dają wymiar 30×60 cm. Połowę kalendarza zajmuje przejrzyste kalendarium, połowa jest do zadrukowania. Dwanaście kart o wymiarach 30×30 cm doskonale nadaje się do zaprezentowania firmy czy przedstawienia portfolio z prywatnymi zdjęciami.

Nadal swoich zwolenników maja tzw. zdzieraki, czyli kalendarze o małych rozmiarach, gdzie każdą dzień ma osobną kartkę za zapisanej na niej przepisami kulinarnymi, poradami czy ciekawostkami. Kartkę łatwo oderwać, pozostawiając sobie interesujący nas przepis na ciekawe danie lub porady przydatne w gospodarstwie domowym.